Frissítő svédmasszázs
A legelterjedtebb nyugati masszázsfajta.A masszőr simító, dörzsölő,és gyúró mozdulatokkal frissíti fel a szervezetet.A masszázs során a vérkeringés fokozódik.A svéd masszázs csökkenti a fájdalmat (pl.stresszes fejfájást), felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, megakadályozza a nem használt izmok sorvadását, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenek előtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz hatását.
Ez a kezelés az egész testre kiterjed, az izmok, inak, és ízületek átmasszírozására irányul. Elősegíti a mozgásfunkciók helyes működését, ellazítja a fájdalmasan feszülő, görcsös izmokat. A svédmasszázs legelterjedtebb fogásai a gyúró, dörzsölő, simító és rezegtető mozdulatok. A simító mozdulatok segítségével egyenletesen eloszlatja a masszázsolajat a testen, ezzel előidézve a test általános ellazulását. Az ezt követő mély simítások mindig a szív felé irányulnak, amik serkentik a vérkeringést és bemelegednek az izmok. Majd a gyúrás a háton, a mellkas felső részén, a lábon és a fartájékon folytatódik. Ez ellazítja az izmokat, szétválasztja a merev izomrostokat, fokozza az izmok vérellátását. Az izmok tonizálására az ütögetés különféle formáit alkalmazuk, melyek lehetnek erősek, enyhék, lassúak és gyorsak egyaránt. A dörzsölés két ujjal történik a test speciális pontjain. A masszázs során a vendég igénye szerint krémet vagy olajat használunk. A kezelés rendszerint masszázságyon történik.
Hatásai:
– fellazítja az izmokat
– csökkenti a hát- és gerincfájást
– fokozza az anyagcserét, ezáltal segíti a test méregtelenítését
– kedvezően befolyásolja az emésztést
– élénkíti a vérkeringést, bőrünk visszakapja ruganyosságát
– frissít, kondicionál
– oldja a stresszt
– segít megszüntetni az alvászavarokat
– gyorsítja a sérülések utáni felépülést
– csökkenti a fejfájást, és általában a fájdalmat
Kinek javasolt?
– reumás megbetegedéseknél
– mozgásszervi problémák esetén
– ortopéd betegségek kiegészítő kezelésére
– rándulások, görcsök és húzódások kezelésére
– szívpanaszok és magas vérnyomás kezelésére
– tartáshibák korrigálására
– izommerevség feloldására
– légzési problémák és pszichoszomatikus betegségek gyógyítására
Mézmasszázs:
A méz a szövetekbe juttatja a szervezetnek fontos vitaminokat, enzimeket, ásványi anyagokat. Ez a masszázsfajta igen hatékony méregtelenítő masszázs.
Talpmasszázs:
A talpmasszázs növeli szervezete ellenálló képességét. Csökkenti a stresszt és beindítja a méregtelenítést. Általános frissítő, feszültségoldó hatású, segíti testi, lelki egészségének megőrzését és visszaszerzését, öngyógyító erőit aktivizálva.
A talpán lévő zónák masszírozásával reflexhatást válthatunk ki (Innen ered a reflexzóna masszázs elnevezés, amely egy gyűjtő fogalom.) a szervekben, így serkentve az öngyógyító mechanizmusokat.
Nyirokmasszázs:
A nyirokmasszázs más néven nyirokdrenázs/lymphodrenázs olyan speciális masszázs mely serkenti, aktivizálja a nyirok rendszer működését, a para-szimpatikus idegrendszer aktivitását.
A nyirokmasszázs célja, hogy a nyirokcsomok és a nyirokutak serkentésével, karbantartásával oly mértékig támogassuk a szervezetet, hogy képes legyen önállóan megbirkózni a nyirokkeringéssel, a szervezet méregtelenítésével, az immunrendszer megfelelő működtetésével. Immunrendszerünkről és a méreganyagok elszállításáról, a nyirok rendszerünk gondoskodik. A nyirokkeringés feladata a vérpályán belüli és kívüli folyamat közötti egyensúly megtartása. Ha ez felborul a sejt közötti folyadék túlsúlyban lesz, ödéma pangás keletkezik. A nyirokmasszázs végzésekor a kötőszöveti folyadékra hatunk. A vérnél visszaszívás történik, a nyiroknál továbbtolás.A kezelések hatására az érzékeny nyirokterületek (ágyék, hónalj, nyaki terület) megduzzadt fájó nyirokcsomók, fájdalma mérséklődik, működésük javul. A kezelésekkel felgyorsul a nyirokkeringés, melynek hatására csökkenthető a nyirokpangás, a végtagok ödémásodása, megszüntethető.